2000. gada 15. augusts — Gasshuku–2000

gasshuku-2000

Sensejs Hičija un viens no semināra galvenajiem organizatoriem, Latvijas Godžju-rju karatē federācijas ģenerālsekretārs Amis Šauriņš.

Vakar Rīgā svinīgi tika atklāts Eiropas Godžju-rju karatē Džundokan seminārs — Gasshuku 2000, uz kuru pir­moreiz šajā kontinentā no Japānas ieradies desmitais dans sensejs Hičija.

Semināra   atklāšanas   cere­monijā vakar piedalījās arī Japānas vēstniecības Latvijā pirmais sekretārs Kazuhiko Anzai un Latvijas Sporta pārvaldes vadītājs Einārs Fogelis, tā uzsverot pasākuma nozīmīgumu. Klātesošie tika iepazīstināti ar senseju Hičiju un vēl trim sensejiem — Kikukavu, Onagu un Suzuki, kam ir devītā un astotā dana pakāpes. Viņi vadīs semināra praktiskās no­darbības un noslēgumā pieņems kvalifikācijas eksāmenus melnās jostas iegūšanai.

Seminārs turpināsies trīs die­nas, un tajā piedalīsies ap simts godžju-rju karatē cienītāju. Ap 30 viesiem ieradušies no ārzemēm — no Somijas, Zviedrijas, Francijas, Austrijas, Spānijas, Ukrainas, Krievijas, Lietuvas un pat Kanādas, bet pārējie dalībnieki būs Latvijas sportisti un instruktori.

__________________________________________________________________________________________
Laikraksts “Sports”, 2000. gada 15. augusts