2011. gada 26. septembris — Rīgā noslēgušās pasaules līmeņa karatē sacensības Latvia Grand Prix 2011

26-09-2011

„25. septembrī Arēnā Rīga varējām pārliecināties, ka karatē ir ļoti populārs sporta veids gan jauniešu, gan pieaugušo vidū: gada vērienīgākajās starptautiskajās karatē sacīkstēs Latvia Grand Prix 2011 par balvām cīnījās vairāk nekā 200 sportisti no 16 pasaules valstīm: Tunisijas, Francijas, Gruzijas, Grieķijas, Izraēlas, Libānas, Alžīrijas, Dominikas, Dānijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Ukrainas, Krievijas un Baltkrievijas. Skatītāji ar sajūsmu uzņēma Dmirtja Gračova (Baltkrievija) (divu bronzas medaļu ieguvējs Pasaules Karatē čempionātos) un Michael Georgios Tzanos (Grieķija) (2009. gada Pasaules spēļu uzvarētājs, 2007. gadā Pasaules karatē čempionāta 3. vietas ieguvējs. Eiropas karatē čempionātos ieguvis 7 medaļas: 1 zelta, 4 sudraba un 2 bronzas medaļas) finālcīņu visprestižākajā Absolūtā kumite kategorijā par Absolūtā čempiona titulu, kurā uzvarēja Dmirtjs Gračovs (Baltkrievija), pierādot, ka karatē ir sporta veids, kas ne tikai attīsta veiklību un sportisko formu, bet intelektuālu personību kopumā. Absolūtā kumite kategorijā bronzas medaļu ieguva Latvijas pārstāvis Ruslans Sadikovs,” saka Arnis Šauriņš, Latvijas Karatē federācijas ģenerālsekretārs. A. Šauriņš piebilst, ka sākt trenēties karatē nekad nav par vēlu, uzsverot, ka daudzi pusmūža vīrieši sāk treniņus, lai nostiprinātu fizisko formu, bet dāmas iemācās pašaizsardzību, lai tumšās ielās justos drošāk.

Sacensības pagodināja ar savu klātbūtni izcilas karatē zvaigznes no visas pasaules. Finālsacensību goda viesi bija: Dimitrios Triantafyllis (Grieķija), 2005. gada Pasaules spēļu uzvarētājs, 2010. gada pasaules karatē čempions kategorijā kumite – 67 kg, četrkārtējs Eiropas karatē čempions, divkārtējs sudraba medaļas ieguvējs Eiropas karatē čempionātos un Michael Georgios Tzanos (Grieķijā) 2009. gada Pasaules spēļu uzvarētājs. Viņš 2007. gadā ieguva 3. vietu Pasaules karatē čempionātā kategorijā kumite junioriem – 70 kg. Kopumā no 2006.gada līdz 2010. gadam Eiropas karatē čempionātos ieguvis 7 medaļas: 1 zelta, 4 sudraba un 2 bronzas medaļas.

Latvijas Karatē federācijas ģenerālsekretārs un ilggadējais karatē treneris A. Šauriņš saka: „Viens no sacensību mērķiem ir rosināt skatītājus – jo īpaši bērnus un jauniešus – uz fiziskajām aktivitātēm. Sacensības organizējam tagad tāpēc, lai mudinātu bērnus un jauniešus jaunajā skolas gadā pieteikties uz treniņiem kādā no 26 Latvijas Karatē Federācijas klubiem, kur var profesionālā līmenī apgūt šo seno cīņas mākslu. Ceru, ka pasaules karatē zvaigžņu viesošanās Rīgā dos jaunatnei stimulu pievērsties aktīvam dzīvesveidam un sportam. Un kā pēc gan lai tas nebūtu tieši karatē? Karatē attīsta cilvēku vispusīgi – gan fiziskās īpašības, gan prāta spējas. Bērni, kas nodarbojas ar karatē, iemācās pareizus pašaizsardzības paņēmienus, kļūst disciplinētāki un zina, ka garīgā un fiziskā attīstība ir vienlīdz svarīgs faktors pārliecinātas un drosmīgas personības izaugsmē.”

Latvijas karatē izlases galvenais treneris Maksims Ivančikovs saka: „2010. gadā Latvia Grand Prix sacensībās piedalījās vairāk nekā 150 sportisti 4 vecuma grupās 40 kategorijās no 8 valstīm: Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Igaunijas, Grieķijas, Azerbaidžānas, Somijas un Latvijas. Sacensībās, ko apmeklēja 1700 skatītāji, goda viesis bija Spānijas izlases treneris Antonio Seba Oliva, viens no vadošajiem Pasaules Karatē Federācijas treneriem; Sergejs Sokolovskis (Krievija) Pasaules Karatē federācijas katu tiesnesis un kumite A kategorijas tiesnesis, Eiropas Karatē Federācijas A kategorijas tiesnesis katās un kumitē, 5.dans Šito – rju karatē stilā, Krievijas Karatē federācijas tiesnešu komitejas vadītājs, Krievijas Karatē federācijas galvenais tiesnesis un Rafaels Agajevs (Azerbaidžāna), desmitkārtējs Eiropas un četrkārtējs pasaules čempions, karatē WKF versijā (World Karate Federation).”

Pasaules Karatē Federācija (WKF) ir vislielākā un spēcīgākā karatē organizācija, kas pārstāv 183 valstis un kuru atzīst arī Pasaules Olimpiskā komiteja kā pirmsolimpisko sporta veidu. Šīs karatē federācijas pārstāvjus var nosaukt par vieniem no vistehniskākajiem un ātrākajiem cīņu sporta veida pārstāvjiem – karatē ir ļoti liels paņēmienu arsenāls, ko sportisti pielieto karatē cīņā, tāpēc šīs cīņas ir ļoti spilgtas un aizraujošas.

Ieskats Latvia Grand Prix 2011. Cilvēka nodarbošanās ar fiziskajām aktivitātēm sevī ietver garīgo un fizisko attīstību, tāpēc īstenojot šo domu starptautiskā karatē čempionāta „Latvia Grand Prix 2011”organizētāji (Latvijas karatē federācija) šogad pasākumu organizēja trīs daļās: divi izglītojošie mācību semināri un sacensības. Viens seminārs bija domāts karatē sacensību tiesnešiem un to vadīja Eiropas Karatē Federācijas (EKF) starptautiskās kategorijas kumite tiesnesis Dmitrijs Lahtikovs (Igaunija). Otrs bija domāts Latvijas karatē federācijas treneriem un tajā piedalījās Latvijas karatē federācijas un ciemiņu kadeti un juniori. Šajā seminārā divas meistarklases vadīja Dimitrios Triantafyllis (Grieķija) un viņa tautietis Michael Georgios Tzanos. Trešā praktiskā daļa bija starptautiskais karatē čempionāts Latvia Grand Prix 2011, kur fināla šovā piedalījās 8 labākie absolūtās svara kategorijas sportisti, kuri cīnījās par absolūtā čempiona titulu. Sacensībās Eiropas komandu čempionāta 2010. gada uzvarētāji Latvijas junioru izlase cīnījās ar viesu komandas izlasi.”

Rezultāti:

Sacensību vakara svinīgajā daļu atklāja Japānas vēstniecības Latvijā vadītāja vietnieks Takeši Išii (Mr. Takeshi Ishii) kungs, kurš savā runā sacīja: „ Es pateicos Latvijas Karatē Federācijai par izrādīto lielo godu atklāt šīs sacensības. Man ir patīkami, ka karatē ir tik ļoti populārs Latvijā. Karatē nodarbības norūda cilvēka garu un to disciplinē, kas savukārt noved pie personības harmoniskas attīstības.”

Savas runas nobeigumā Takeši Išii kungs pasniedza Pasaules Karatē Federācijas (World Karate Federation) izsniegto sertifikātu Latvijas Karatē Federācijas galvenajam trenerim Maksimam Ivančikovam par 4 Dana piešķiršanu un Latvijas Karatē Federācijas prezidentam Leonīdam Vasiļjevam par 7 Dana piešķiršanu.

Pateicoties Japānas vēstniecībai Latvijā par starptautiskā karatē čempionāta Latvia Grand Prix 2011 atbalstu Latvijas Karatē Federācijas ģenerālsekretārs Arnis Šauriņš pasniedza Takeši Išii kungam piemiņas medaļu.

Latvijas karatē federācijas 26 klubos bērnu, jauniešu un pieaugušo grupās dažādos Latvijas novados nodarbojas vairāk nekā trīs tūkstoši cilvēku. Latvijas karatē federācija lepojas ar to, ka ar savu treneru darbu spēj uzmundrināt un atbalstīt Latvijas jaunatni garīgi un fiziski pilnveidot sevi un ka federācijas treneri atrod aizvien jaunas mācīšanas metodes un līdzekļus, kas palīdz cilvēkiem mācīties dzīvot savu dzīvi maksimāli fiziski un garīgi aktīvi savā un sabiedrības labā – saka A. Šauriņš.

Starptautiskās karatē sacensības Latvia Grand Prix 2011 atbalsta ģenerālsponsors „PATA-AB”, Rīgas Dome, LR Izglītības un Zinātnes Ministrija, Latvijas Sporta Federāciju Padome, Japānas vēstniecība Latvijā, Rīgas Brīvosta, Balticom, Accenta, Gofre Baltija, Hotel Tomo.

Teksts: Arnis Šauriņš

26-09-2011-2

26-09-2011-3

26-09-2011-4

26-09-2011-5

26-09-2011-6

26-09-2011-7

26-09-2011-8

26-09-2011-9

26-09-2011-10

26-09-2011-11

26-09-2011-12

26-09-2011-13