2005. gada 30. maijs — Seminārs Šveicē

30-05-2005

Starptautiskā semināra dalībnieki – Latvijas pārstāvji (no kreisās): pirmajā rindā – Tatjana Guseva, Oļegs Ivankins, Jānis Kurzemnieks; trešajā rindā – Fēlikss Zīders, Ģirts Dārziņš,  Juris Varuškins, Erlends Ādamsons, Gints Feldmanis, Arnis Šauriņš, Inese Grabovska, Konstantīns Smotrovs, Maksims Lupiks un Normunds Streņģe.

Latvijas Godžju-rju karatē federācijas pārstāvji atgriezušies no Šveices, kur Glandas pilsētiņā notika sestais Eiropas Okinavas Godžju-rju karatē-do asociācijas seminārs. Seminārā piedalījās 300 dalībnieku no 13 Eiropas valstīm, piemēram, Spānijas, Šveices, Francijas, Dānijas, Austrijas, Zviedrijas, Itālijas, Vācijas un citām.

No Latvijas seminārā piedalījās Latvijas Godžju-rju karatē federācijas (LGKF) delegācija 13 sportistu sastāvā. Delegāciju vadīja OGKK pārstāvis Latvijā un LGKF prezidents Arnis Šauriņš.

Eiropas Okinavas Godžju-rju karatē-do asociācijas semināru bija ieradušās vadīt šīs organizācijas pirmās personas: Jošio Hičija – 10. dans, Okinavas Godžju-rju karatē-do kjokai (OGKK) prezidents, Nanko Minejs – 10. dans, OGKK viceprezidents, Koei Terija – 9. dans, OGKK viceprezidents, Rjoiči Onaga – 8. dans, OGKK tehniskais direktors Eiropā Masataka Muramatsu – 8. dans, Seikens Toguči – 6. dans.

Seminārs ilga 4 dienas, nodarbības risinājās pa 8 stundām dienā. Semināra Okinavas meistari dalījās ar Godžju-rju karatē tehnikas apmācības niansēm, kā arī laboja  tehniskās neprecizitātes un stāstīja par šī stila tradīcijām, kā arī notika brūno un melno jostu eksāmens, kurā piedalījās trīs Latvijas pārstāvji.

Pēdējā semināra dienā notika svinīgā ceremonija, kurā pirmo reizi Eiropas Godžju-rju karatē-do vēsturē sportisti, kas sekmīgi nokārtojuši jostu eksāmenu, saņēma sertifikātu no desmitā dana rokām, Pasaules Okinavas Godžju-rju karatē-do kjokai prezidenta Jošio Hičijas. Sertifikāts liecina par nākamā līmeņa sekmīgu pabeigšanu. Karatē pasaulē tas ir lielākais pagodinājums, kādu var gūt cilvēks, kas nodarbojas ar šo sporta veidu. Šādu godu izpelnījās trīs Latvijas Godžju-rju karatē federācijas pārstāvji: Oļegs Ivankins un Konstantīns Smotrovs, kuri saņēma sertifikātu par nokārtoto pirmā dana pakāpes eksāmenu, un Arnis Šauriņš, kas nokārtoja ceturtā dana pakāpes eksāmenu.

Godžju-rju karatē (tulkojumā no japāņu valodas – spēka un elastības karatē skola) ir viens no četriem visizplatītākajiem karatē novirzieniem pasaulē. Godžju-rju karatē ir ieguvis savu nosaukumu un kā kaujas sistēma izveidojies 20. gadsimta sākumā Okinavas salā, Japānā. Šī stila izveidotājs ir meistars Čodžjuns Mijagi (1888–1953).

Pasaules Okinavas Godžju-rju karatē-do  asociācijas organizē Eiropas seminārus ar divu gadu intervālu kādā no Eiropas valstīm, kurās nodarbojas ar Okinavas Godžju-rju karatē-do. 2000. gadā šāds seminārs notika Latvijā, kuru organizēja Latvijas Godžju-rju karatē federācija. Sīkāku informāciju var saņemt, sūtot jautājumus uz e-pastu: nescy@vide.lv

Arnis Šauriņš

__________________________________________________________________________________________
Laikraksts “Sports”, 2005. gada 30. maijs